Profidata oferuje system telewizji przemysłowej (CCTV) przeznaczony do monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego terenu szkoły.

Dzięki szerokiej gamie urządzeń oraz wyspecjalizowanej kadrze, jesteśmy w stanie podjąć się realizacji oraz wykonać każde zlecenie instalacji systemów alarmowych oraz systemów telewizji przemysłowej.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku między godziną 8.00 a 16.00

Zapraszamy wszystkie zainteresowane instytucje oświatowo-wychowawcze do odwiedzenia naszej firmy w celu prezentacji naszych urządzeń, oczywiście instnieje również możliwość przyjazdu naszych przedstawicieli do Państwa placówki.

Monitoring w szkołach powinien być w taki sposób wykonany by uwzględniał ilość, wielkość budynków jak i całego terenu szkoły. Po wizji lokalnej naszego instalatora jesteśmy w stanie stwierdzić i wskazać najbardziej optymalne, indywidualne rozwiązania dla Państwa.
Podstawowym założeniem stosowania monitoringu wizyjnego w placówkach oświatowych jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa uczniom, pracownikom oraz wszystkim osobom przebywającym na terenie szkoły. Stosowanie monitoringu wymusza na każdym bardziej świadome i przemyślane działania, dzięki czemu placówka jest mniej podatna a wręcz zabezpieczona na akty przemocy wśród uczniów a także przejawy wandalizmu, które narażają każdą placówkę na dodatkowe koszty związane z remontem czy zakupem nowego sprzętu.
Zakres monitoringu na zewnątrz budynku, powinien obejmować wszystkie wejścia w tym okna. Jakość kamer powinna być dopasowana w taki sposób, by umożliwiły rozpoznanie ewentualnego intruza. Dzięki nagraniu z tego typu kamer pozwoli ona na zarejestrowaniu sytuacji, które mogą być jedynym dowodem przestępstwa. Musimy pamiętać również o zabezpieczeniu terenu wokół szkoły, parkingi, boiska a także samego budynku, który jest narażony głównie na akty wandalizmu (rys.1). Kamery zewnętrzne powinny spełniać normy szczelność IP:67 tzn. być odporne na czynniki atmosferyczne a także wandaloodporne.

 


Rys. 1: Przykładowy projekt. Monitoring zewnętrzny placówki.

 

Monitoring wewnętrzny budynku powinien obejmować korytarze placówki, szatnie, sale gimnastyczne, łazienki oraz toalety, w których dochodzi do największej liczby aktów wandalizmu i chuligaństwa. Kamery w łazienkach umieszczamy w taki sposób, aby swoim zasięgiem nie obejmowały podglądu kabin.

W szatniach, korytarzach bądź w sali gimnastycznej proponujemy zastosowanie wyłącznie kamer wandaloodpornych ze względu na specyfikację tych pomieszczeń. W wymienionych pomieszczeniach kamery należy usytuować jak najwyżej by uniemożliwić ataki ze strony uczniów oraz osób trzecich.

Istnieje możliwość zasygnalizowania alarmem (Sygnalizator) zasłonięcie, wyrwanie bądź wyłączenie kamery, co skutecznie zniechęci do dalszych niepożądanych działań. Dzięki zastosowaniu rejestratorów DVS możliwy jest podgląd monitoringu na wielu stanowiskach pracy, (recepcja, sala komputerowa, sekretariat) poprzez komputery PC. Dzięki zastosowaniu dużej pojemności dysków, możliwa jest długotrwała archiwizacja nagrań.

 


Rys. 2: Przykładowy projekt. Monitoring wewnętrzny placówki.