Profidata oferuje system telewizji przemysłowej (CCTV) przeznaczony do monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego terenu szkoły.

Dzięki szerokiej gamie urządzeń oraz wyspecjalizowanej kadrze, jesteśmy w stanie podjąć się realizacji oraz wykonać każde zlecenie instalacji systemów alarmowych oraz systemów telewizji przemysłowej.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku między godziną 8.00 a 16.00

W celu zapewnienia sobie i swoim bliskim poczucia bezpieczeństwa coraz częściej decydujemy się na instalację alarmową lub monitoring domu. Wyjeżdżając na wakacje nie zawsze możemy liczyć na sąsiadów zwłaszcza, gdy nasz dom stoi z dala od innych.

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie przed włamaniem lub innymi czynnikami stanowiące zagrożenie dla naszego domu. Niezwykle skutecznym sposobem przed odstraszeniem złodziei jest monitoring domu oraz jego terenu. Monitoring może zapobiec wandalizmom, dewastacjom oraz stać się przydatnym materiałem dowodowym dla Policji.

Nasza firma od wielu lat zajmuję się zabezpieczaniem mienia zarówno osób prywatnych a także dużych przedsiębiorstw czy placówek publicznych. Importujemy sprzęt od najlepszych dostawców w branży, Rejestratory polecane przez firmę Alkam Security DAHUA-DVS zostały wykonane z największa precyzją zachowując dostępną cenę. Dzięki wysokiej jakości nagrywania i kompresji jesteśmy w stanie przez długi czas archiwizować nagranie zarejestrowane przez kamery. Możliwy jest podgląd monitoringu domu w wielu miejscach, począwszy od każdego komputera a kończąc na telefonie komórkowym (istotne jest zainstalowanie odpowiedniego programu). Będąc w pracy czy też wyjeżdżając na wakacje możemy mieć aktualny podgląd, co się dzieje w danej chwili w domu. Również dzięki monitoringowi możemy mieć kontrolę nad opiekunką do dziecka. W dzisiejszych czasach wiele się słyszy o osobach, które “nie odpowiednio” zajmują się naszymi pociechami. Same poczucie, że jest się cały czas obserwowanym wymusza na nas bardziej przemyślane decyzje.
Ważne jest dokładne przemyślenie, w którym miejscu powinny znajdować się kamery. Zakres monitoringu na zewnątrz budynku, powinien obejmować wszystkie wejścia w tym okna. Jakość kamer powinna być dopasowana w taki sposób, by umożliwiły rozpoznanie ewentualnego intruza.


Rys. 1: Przykładowy projekt. Monitoring zewnętrzny domu.

 

Monitoring wewnętrzny budynku powinien obejmować główne pomieszczenia w domu. Proponujemy montaż kamer w miejscach gdzie znajdują się wejścia do budynku a także wszędzie tam, gdzie trzymamy cenne rzeczy. Najczęściej kamery są montowane w garażu, salonie oraz w pokoju z małym dzieckiem, (jeżeli zatrudniamy opiekunkę) czy też w sypialni.

 


Rys. 2: Przykładowy projekt. Monitoring wewnętrzny domu.